O nas

Automobilklub Beskidzki został założony w 1976 roku (wcześniej był delegaturą Automobilklubu Śląskiego), i od samego początku związany był z mieszkańcami miasta Bielsko-Biała oraz jego okolic. Działalność prowadziły wtedy sekcje zajmujące się sportem samochodowym, pojazdami zabytkowymi oraz turystyką.

Wielu zawodników Automobilklubu Beskidzkiego osiągało duże sukcesy już w latach 70 XX wieku. Zdobywali oni wielokrotnie tytuły: Mistrza Polski oraz Mistrza Śląska w rajdach samochodowych, wyścigach górskich oraz wyścigach po torach płaskich. Również członkowie innych sekcji, które działały w Automobilklubie Beskidzkim osiągali wiele sukcesów biorąc udział w imprezach na terenie całego kraju.

Od początku swego istnienia działamy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. W tym celu wraz z policją i samorządami organizujemy wiele imprez mających na celu podnieść wiedzę uczestników w zakresie przepisów ruchu drogowego, a także zwiększyć ich umiejętności w prowadzeniu pojazdów. Po okresie pewnego zastoju, w ostatnich latach Automobilklub Beskidzki przeżywa prawdziwy rozkwit. Nasze szeregi wzbogaciło wielu nowych członków, niosących za sobą nowe pomysły. Z roku na rok rośnie także grono zawodników, którzy odnoszą sukcesy w zawodach rozgrywanych na terenie Polski i poza granicami kraju.

Członkowie klubu uczestniczą jako sędziowie w organizacji zawodów odbywających się na terenie województwa śląskiego i zaliczanych do Mistrzostw Śląska a także Mistrzostw Polski. Wychodzimy naprzeciw potrzebom społeczeństwa organizując imprezy cieszące się dużą popularnością wśród uczestników oraz mieszkańców miasta Bielsko-Biała i okolic, którzy ciągle dopytują o następne. W przyszłości planowane jest jeszcze większe rozszerzenie i urozmaicenie naszej oferty.
 
Aktualne władze Klubu:
Prezes Zarządu - Ryszard Wach
V-ce Prezes ds. Sportu - Mateusz Buchtyar
V-e Prezes ds. Pojazdów Zabytkowych - Jacek Balicki
Skarbnik - Jolanta  Balicka
członek - Piotr Binda
członek - Wojciech Łuszczkiewicz

Przy Klubie działa od 1974 roku Sekcja, obecnie Komisja Pojazdów Zabytkowych, która  zorganizowała już 38 Beskidzkich Rajdów Pojazdów Zabytkowych, które od wielu lat są rundami Mistrzostw Polski, oraz zostały wpisane do Kalendarza Międzynarodowego FIVA.
Równocześnie organizujemy jesienne Zloty Pojazdów Zabytkowych, które również cieszą się bardzo dużą frekwencją.
Bierzemy udział w innych Rajdach  do tytułu Mistrza Polski, gdzie zajmujemy czołowe miejsca, w zeszłym roku  zdobyliśmy tytuł Vicemistrza Polski drużynowo.
Nasze pojazdy zabytkowe zostały również wyróżnione tytułami „Samochód Roku”
Nasi klubowicze biorą udział w licznych prestiżowych rajdach zagranicznych, promując  Bielsko-Białą i nasz Automobilklub.
Dzięki Władzom Miasta otworzyliśmy placówkę muzealną, gdzie jest zgromadzonych około 20 samochodów i 15 motocykli. Placówka jest oficjalnie czynna w soboty w godz. 11.00 do 16.00, w inne dni tygodnia grupy zorganizowane są przyjmowane po uzgodnieniu telefonicznym (602 496 389)